​תוך כדי תוכנית האינטגרציה האודיטורית של ברארד, מוסיקה המושמעת ממכשיר סטריאו מועברת דרך מכשיר ה-Earducator שתפקידו לסנן ולעבד את הצלילים המושמעים ולהעביר אותם לאוזן של המאזין דרך אוזניות איכותיות.

במקרה והאודיו גרמה של המאזין מראה על יתר רגישות שמיעתית לשמע תדרים מסוימים. ה-Earducator של Berard יצור התאמה וישלוט בעצמת התדרים שאותם המאזין חווה כמעכבים, במטרה להביא את מערכת השמע שלו לאיזון ואינטגרציה מרבית.

 

התוצאה הסופית של תוכנית ה-AIT תתבטא באודי וגרמה שטוחה בבדיקת שמע חוזרת.

בתהליך האימון לאינטגרציה אודיטורית הצלילים המושמעים מרעידים ומגרים את השרירים השולטים על שלושת עצמות ה -Osscles (עצמות זעירות שנמצאות באוזן הפנימית) וכך מאמנים את האוזן הפנימית ומתרגלים את מערכת העיבוד האודיטורית לאינטגרציה טובה יותר. 

 

אבחון מקדים לביצוע תוכנית ה AIT

מערכת השמיעה של המאזין נבחנת ע"י בדיקת שמע. התוצאות מדווחות ע"י גרף אודיוגראמי שנותן לנו מידע באשר לתדירויות השמע של הנבדק כמו גם דומיננטיות, סימטריה או אסימטריה ורגישות יתר או תת רגישות לתדרים מסוימים.

המידע שמתקבל מאפשר לנו להחליט אם האינדיבידואל יתרם מתוכנית ה AIT כמו גם להתאים את התוכנית לאינדיבידואל על ידי סינון תדרים מסוימים שמעובדים ע"י ה-Earducator של Berard .

מבחן אמצע הדרך נעשה אחרי 10 מפגשים בכדי לבחון את מערכת השמע של המאזין. לבדוק את אופן שמיעת התדרים השונים ולערוך התאמה נוספת לסינון תדרים אחרים במידת הצורך.

 

AIT ללא מבחן אודיוגרמי מקדים

מחקרים מראים שילדים צעירים שגילם מתחת לגיל 5 וילדים שלא מסוגלים לעבור מבחן אודיטורי, נתרמים ועוברים שינויים משמעותיים ביותר תוך כדי ועד שנה אחרי ביצוע תוכנית ה-AIT של  Berard

 

אופן ביצוע תוכנית ה-AIT 

תוכנית ה-AIT של Berard מתבצעת על פני 20 מפגשים של 30 דקות פעמיים ביום. במשך עשרה ימים רצופים, או במצב פחות אידיאלי במשך 8-14 ימים.

 

מבחנים אודיטוריים:

 מבחן אודיטורי ראשון מתבצע 7 ימים מתחילת התוכנית ולא לפני כן.

מבחן אודיטורי שני מתבצע אחרי 10 שעות האזנה.

מבחן אודיטורי אחרון אפשרי אחרי 20 שעות האזנה או אחרי שלושה חודשים מתום התוכנית.

שינויים התנהגותיים, שיפור בעיבוד, שמיעתי, בתהליכי למידה והתפתחות ממשיכים לבוא לידי ביטוי עד שנה אחרי תום עשרת ימי תוכנית ה-AIT של Berard.

התוכנית מתאימה לילדים מתבגרים ומבוגרים מגיל 3 ומעלה.

AIT הלכה למעשה

מאמרים נוספים

צרו קשר

שלח

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

 

ריקי בר נוי מב"ע BA DIP ORT

מטפלת AIT מוסמכת

 

מנדלשטם 18 תל אביב

מיקוד 6259816

טלפון: 03-6559755

נייד: 054-6566336

berardAIT59@gmail.com

 

 Berard AIT