תוכנית הAIT- הינה שיטת טיפול המיועדת לסייע לאנשים בעלי עיוותים בשמיעה ורגישות שמיעתית גבוהה מדי. השיטה מיועדת לאמן מחדש את המערכת השמיעתית ולתקן את העיוותים בשמע אצל אינדיבידואלים הסובלים מבעיות בתחומי הקשר והתקשורת הקשב והריכוז, היפראקטיביות ולקויות שמע. מחקרים רבים מראים ששיפור התפקוד של המערכת השמיעתית משפר במידה רבה את התפקוד הכללי. 

 1. ​לתוכנית מתאימים אנשים שאוזניהם רגישות יתר על המידה לרעשים קולות וצלילים. אנשים רבים  מתלוננים על מצבים בהם כל רעש/רחש  בסביבה גורם להם לתגובת יתר בהשוואה לאחרים, או שהם פשוט מוסחים ביתר קלות ע"י רעשים בסביבה.
 2. ילדים שנמצאים בספקטרום של הPDD לרוב סובלים ממערכת שמיעתית לא מווסתת שאינה מסננת גלי קול, דבר שגורם להם להיות מוצפים בגירויים שמיעתיים וגורר אחריו תגובות של אי נוחות, זעם וקושי תפקודי. בניסיון של ילדים להתגבר על הבעיה בוויסות רעשים, הם עוברים ממצב של סגירת קשב סלקטיבית והתעלמות מהסביבה למצב בו הם יוצרים רעש מתוצרת עצמית (מזמזמים, מהמהמים) בכדי להתגבר על הרעשים אותם הם מתקשים לשאת. עובדה חשובה היא שגם אצל ילדים או מבוגרים ללא אבחון עלולה רגישות-יתר שמיעתית, ברמות שונות, לגרום להסחה וקשיי קשב אשר מפריעים למיצוי מלוא הפוטנציאל האישי. במקרים כאלו תוכנית האימון השמיעתית היא כלי בעל עוצמה רבה. 
 3. ילדים ומבוגרים הסובלים מבעיות שמע קלות עד בינוניות.
 4. ילדים בעלי קשיי שפה הסובלים מקושי בהפקת קול ודיבור, מאוצר מילים מצומצם ומקשיים בארגון שפתי. הם מועמדים טובים לשיטה. 
 5. תלמידים וסטודנטים הסובלים מבעיות למידה כגון בעיות קשב, ריכוז, נטייה להיפר אקטיביות, קשיים בקריאה, קשיי כתיבה ואיות וקשיים בזיכרון.
 6. תלמידי מוסיקה המבקשים לשפר את שירתם או יכולתם בכלי נגינה.
 7. סטודנטים למשחק המבקשים לעבוד על איכות הקול וההבעה השפתית.
 8. אנשים המבקשים ללמוד שפה זרה או לשפר מבטא.
 9. רקדנים המחפשים זרימה וקלות תנועתית, 
 10. לאנשי עסקים המתקשים לעקוב אחר שיחה בה מדברים רבים בעת ובעונה אחת.
 11. אנשי מכירות החשים כי הם נוטים לאבד את תשומת לב לקוחותיהם משום שאינם מתבטאים בבהירות.

 לסיכום אימון הקשבה בשיטת ה -AIT מתאים לילדים ובוגרים עם בעיות כגון ליקויי למידה LD, בעיות קשב והיפראקטיביות,ADHD, בעיות שפתיות, ליקויי קשב וריכוז ADD, דיסלקציה,CAPD, אוטיזם, PDD, חוסר דומיננטיות של אוזן ימין, אסימטריה בשמיעה בין שתי האוזניים, קושי באבחנה בין תדרים וצלילים, בעיות בהבנת הנשמע, בזיכרון שמיעתי, בצפצוף/צלצול מטריד, "זיוף" בשירה, קשיים באינטגרציה של החושים, ורגישות סנסורית.

תוכנית האימון השמיעתי של ברארד פותחה במטרה לנרמל את המערכת השמיעתית כך שהיא תאפשר למוח לעבד ולארגן את הקלט השמיעתי שמתקבל ובכך ירכוש האינדיבידואל איכויות שמע שיאפשרו לו הקשבה טובה יותר. הגיל המינימאלי להתחלת התוכנית הינו גיל 3. התוכנית מתאימה גם למתבגרים ומבוגרים

 

 

מי מתאים לאימון האודיטורי של ברארד

מאמרים נוספים

צרו קשר

שלח

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

 

ריקי בר נוי מב"ע BA DIP ORT

מטפלת AIT מוסמכת

 

מנדלשטם 18 תל אביב

מיקוד 6259816

טלפון: 03-6559755

נייד: 054-6566336

berardAIT59@gmail.com

 

 Berard AIT